Tok utakmice / Sarajevo - Zvijezda 09 2:1

S večerašnje utakmice - Avaz
Utakmica se igra na Koševu - Avaz
+2

10.5.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 31. kola Wwin lige između Sarajeva i Zvijezde 09.

Sarajevo - Zvijezda 09 2:1 (Čataković 57', 63' / Vukoja 15')

90' - Dvije minute nadoknade.

63' - GOOOOOOOOL! Ponovo gol Sarajevo i ponovo sjajni Hamza Čataković!

57' - GOOOOOOOOL! Hamza Čataković potvrđuje odličnu formu u ovom dijelu sezone i postiže novi pogodak!

52' - Gosti su nešto agresivniji u nastavku, požutjeli su sada Karaklajić i Rahimić.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Rožman je umjesto Anđušića u igru poslao Kjeremeha.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Dvije minute nadoknade.

29' - Matanović je požutio nakon jednog prekršaja.

26' - Velika prilika za domaće! Hasić je bio "oči u oči" s golmanom, ali Dajmanović je pravovremeno izletio i spasio svoju ekipu.

20' - Sarajevo pokušava doći do poravnanja, ali nema pravih prilika za to.

15' - GOOOOOOOL! Šok na Koševu, gosti vode golom Vukoje!

7' - Odmah šansa na drugoj strani! Saliman je izašao sam pred golmana Sarajeva, ali Ilijev je to odbio u korner.

5' - Velika šansa za Sarajevo! Hasić je uposlio Mustafića koji snažno šutira, ali je Damjanović dobro intervenisao.

1' - Počela je utakmica! Rožman je napravio izmjenu pred sami početak meča, umjesto Julardžije igrat će Anđušić.

Pravdu na utakmici koja će se od 20 sati odigrati na stadionu Asim Ferhatović Hase dijelit će Haris Halkić, sudija iz Sanskog mosta.

Pomoćnici su mu Hasan Nanić (Bužim) i Arnel Novalić (Doboj). Ermin Sivac iz Zenice je četvrti sudija, a delegat je Damir Šarić (Tuzla).

Sarajevo bi  eventualnom pobjedom i zvanično osiguralo plasman u Evropu naredno ljeto, dok je Zvijezda 09 odranije putnik u niži rang. Poznati su početni sastavi:

Sarajevo: Dejan Iliev, Elvir Duraković, Marko Matanović, Hamza Čataković, Ajdin Hasić, Edin Julardžija, Amar Beganović, Vinko Soldo, Nidal Čelik, Miomir Đuričković i Mirza Mustafić.

Zvijezda 09: Luka Damjanović, Luka Janković, Predrag Ristanović, Saša Tomanović, Mahir Rahimić, Godswill Kwabla Vadze, Petar Karaklajić, Muyedee Kayode Saliman, Dajan Ponjević, Stefan Šapić i Bože Vukoja.