Željo remizirao u Konjicu, Đurbuzović nastavio seriju bez poraza

FK Željezničar - Avaz
Sa zagrijavanja - Avaz
R. K.

12.5.2024

Željezničar je remizirao sa ekipom Igmana iz Konjica 0:0 u okviru 31. kola Wwin lige BiH.

Željo je imao inicijativu tokom većeg dijela ove utakmice ali to nije uspio krunisati pogotkom pa je ova utakmica završena remijem.

Đurbuzoviću je ovo četvrta utakmica otkako je preuzeo Želju i za sada je na omjeru od tri pobjede i jednog remija.

Tok utakmice:

Igman Konjic - Željezničar 0:0

92' Sudija svira kraj utakmice. Nema golova

92' Fočo i Zubanović u igri umjesto Štilića i Krpića.

91' Dvostruka izmjena u ekipi Željezničara

90' Igrat će se još 2 minuta sudijske nadoknade

88' Ubacivanje sa strane za Igman

87' Pokušaj Ahmetovića odlazi pored gola Željezničara

86' Igru napušta Ramić a mijenja ga Ahmetović

86' Prekršaj za Željezničar

85' Galić napušta igru a mijenja ga Ovčina

81' Izmjena za Igman, Denković izlazi a u igri je Mešić

79' Pokušaj Hiroša iz slobodnog udarca odlazi pored gola

78' Buturović je dobio žuti karton.

76'  Udarac igrača Željezničara odlazi pored gola.

74' Ramić je pokušao glavom nakon kornera.

72' - Novi korner za Igman.

69' - Faul za Igman, te velika prilika da domaćin zaprijeti iz slobodnog udarca.

63' - Žuti karton za Mirka Oremuša.

60' - Karić ulazi umjesto Mekića.

55' - Žuti karton za Đorića i Mekića.

51' - Korner za Igman.

48' - Prilika za Igman, ali Muftić siguran.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Konjicu.

HT - Kraj prvog poluvremena meča Igmana i Želje u Konjicu.

42' - Krpić poagađa, ali je ranije signaliziran ofsajd.

40' - Novi korner da domaćina.

33' - Stativa Boljevića.

32' - Sulejman Krpić pogađa prečku.

27' - Drugi korner za Igman.

26' - Žuti karton za Marina Galića.

22' - Sjajan gol iz slobodnog udarca za Igman, ali sudija je svirao faul u napadu.

21' - Faul Mekića, bit će slobodan udarac za Igman.

20' - Igman nešto konkretniji rival u dosadašnjem dijelu meča.

19' - Prvi korner za Igman.

17' - Žuti karton za Sulejmana Krpića.

14' - Slobodan udarac za Igman.

12' - Gol Ramića za Igman iz ofsajda.

11' - Odličan pokušaj igrača Igmana iz velike udaljenosti, lopta odlazi pored gola Muftića.

9' - Prvi korner na utakmici za Željezničar.

5' - Faul nad igračem Igmana na sredini terena.

3' - Hebibović je šutirao iz daljine, ali Muftić siguran.

2' - Ofsajd za Željezničar.

1' - Počela je utakmica između Igmana i Želje na Gradskom stadionu u Konjicu.

Poznati su početni sastavi za koje su se odlučili treneri Adnan Elezović i Dino Đurbuzović.

Igman: Ćeman, Oremuš, Dupovac, Bajrić, Čubrilo, Đorić, A. Hebibović, Denković, Janketić, Mešinović, Ramić.

Željezničar: Muftić, Galić, Cavnić, Drina, Radinović, Mekić, Štilić, Al-Jaber, Hiroš, Boljević, Krpić.