TURSKA SUPERLIGA

Fener slavio bez Džeke: Naredne sedmice će sve gorjeti u Istanbulu

Vrijedi istaći da je naš Hajradinović bio strijelac u pobjedi Kasimpaše, dok je Višća upisao tri asistencije za Trabzonspor

Fener siguran protiv Kajserispora. Platforma X

12.5.2024

Fudbaleri Fenerbahčea upisali su sigurnu pobjedu protiv Kajserispora u 36. kolu turske Superlige (3:0), ali im na ruku nije išao rezultat s duela Karagumruka i Galatasaraja (2:3).

Fener je do visokog trijumfa došao bez Edina Džeke koji je susret presjedio na klupi za rezerve. Za "Žuto-plave" su pogađali Miči Bačuaji (Michy Batshuayi) u 18., Aleksandar Djiku u 43., te Čaglar Sojundžu (Caglar Soyuncu) u 59. minuti susreta.

U rosteru Fenera za ovaj susret nije bilo drugog bh. reprezentativca Radeta Krunića.

Dok je Fener pobjeđivao na svom terenu, osluškivalo se šta se dešava u duelu Karagumruka i Galatasaraja.

Karagumruk je dva puta vodio, ali je Galata uspjela pobijediti i doći na korak od nove titule prvaka.

Mendes je u 34. doveo Karagumruk u vodstvo, a uzvratio je Jilmaz u nadoknadi prvog dijela.

Potom je Mertens donio preokret Galatasaraju u 70. minuti, da bi Markao (Marcao) izjednačio u 83. I kada se činilo da će meč završiti bez pobjednika, rezervista Kutlu u pogađa u 90. minuti.

Galatasaraj je lider prvenstva sa 99 bodova, šest više od Fenerbahčea.

Za sedam dana je na rasporedu veliki derbi između Galate i Fenera.

Vrijedi istaći da je naš Haris Hajradinović bio strijelac u trijumfu svoje Kasimpaše protiv Antalijaspora (3:1), dok je Višća protiv Istanbulspora (3:0) asistirao za sva tri gola svog Trabzonspora.