Borac potopio Tuzlu City i prišao na korak do titule, Tuzla jako blizu ispadanja u drugu ligu

Detalj sa utakmice - Avaz
+8
Di. R.

13.5.2024

Borac je u okviru 31.kola Wwin lige BiH savladao Tuzlu City u gostima rezultatom 2:6.

Tuzla je bolje otvorila susret i nisu dugo čekali na gol, jer je u 11. minuti susreta pogodio Alen Mašović za 1:0.

Samo 3 minute nakon pogotka Tuzle, Jakov Blagaić donosi Borcu izjednačenje nakon što se dobro snašao poslije ubačene lopte Hrelje.

Sljedeće uzbuđenje nas je čekalo u 28. minuti kada je Srđan Grahovac bio strijelac i tako donio prednost ekipi iz Banja Luke.

Borac je nastavio sa sjajnom igrom u prvom poluvremenu, pa su u 44. minuti došli i do trećeg gola. Vuković je sjajno uposlio Vranješa koji pogađa za 1:3.

Dvije minute poslije Borac postiže još jedan gol.Alen Jurilj je sjajno asistirao za Jovu Lukića koji postiže pogodak.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1:4.

U drugom poluvremenu je Tuzla krenula nešto bolje pa je u 63.minuti došla do drugog gola na ovoj utakmici.

Delimeđac je dobro uposlio Ajdina Nukića koji uspijeva postići gol za 2:4.

U 80. minuti smo vidjeli direktan crveni karton koji je dobio Huso Karjašević nakon sukoba sa Grahovcem.

U 86. minuti Borac postiže peti gol na utakmici preko Hrelje.

Samo tri minuta poslije ovog gola Borac je postigao i šesti gol na meču preko Pejovića, kome je dobro asistirao Jurilj.

Konačan rezultat ove utakmice je bio Tuzla City - Borac 2:6.

Borac je ovom pobjedom prišao na korak do osvajanja titule prvaka, a Tuzla se nalazi na pretposljednjem mjestu tabele i grčevito se bori za opstanak.