SKIJANJE

Nakon teškog pada udario u zaštitnu ogradu: Bivši svjetski prvak helikopterom evakuiran sa staze

Helikopter odvozi Rajhelta u bolnicu. AFP

E. J. / Avaz.ba

29.12.2019

Veteran svjetskog skijanja Hanes Rajhelt (Hannes Reichelt) propustit će ostatak sezone nakon teškog pada u utrci spusta u okviru Svjetskog kupa u italijanskom Bormiju. Austrijska skijaška federacija potvrdila je da je 39-godišnji skijaš zadobio tešku povredu koljena.

Nekadašnji svjetski prvak u superveleslalomu, koji je u petak osvojio 12. mjesto u prvom spustu, danas je pao nakon samo 45 sekundi utrke i morao je biti evakuiran helikopterom sa staze nakon što se zabio u zaštitnu ogradu. Odmah je podvrgnut operaciji u Insbruku, prenosi AFP.

Tokom 18-godišnje karijere, Rajhelt je osvojio 13 utrka u Svjetskom kupu, od toga po šest u spustu i Super-G-u i jednu u veleslalomu. Na pobjedničkom podiju bio je ukupno 44 puta. Posljednju pobjedu postigao je u superveleslalomu u martu 2017. u američkom Aspenu.