KRAJ 16. IZDANJA

Završene Paraolimpijske igre, Bosna i Hercegovina osvojila jednu medalju

Bh. tim se iz Tokija vraća sa jednom medaljom, bronzanom koju su osvojili reprezentativci u sjedećoj odbojci

Ugašen plamen na Olimpijskom stadionu u Tokiju. TWITTER

5.9.2021

Danas su zvanično završene 16. ljetne Paraolimpijske igre. Gašenjem plamena na Olimpijskom stadionu u Tokiju spuštena je zavjesa na još jednu sportsku smotru, gdje je učešće uzelo rekordnih 4.537 sportista iz 162 zemlje, među kojima i 16 takmičara iz Bosne i Hercegovine.

Naš tim se vraća sa jednom medaljom, bronzanom koju su osvojili reprezentativci u sjedećoj odbojci. Pored "Zlatnih ljiljana", Bosnu i Hercegovinu su predstavljali još Haris Eminović, Dževad Pandžić, Ervin Bejdić i Zerina Skomorac.

Stonoteniser Haris Eminović je učešće na Paraolimpijskim igrama završio nakon dva poraza na otvaranju. Dževad Pandžić je osvojio 7. mjesto u bacanju kugle, ali je sa distancom 11.03 postavio državni rekord.

Ervin Bejdić je zauzeo 26. mjesto u disciplini zračni pištolj P1 u kategoriji SH1, dok je Zerina Skomorac u disciplini mješovio-zračna puška na deset metara u kategoriji SH2, osvojila 26. mjesto.