Nastavlja gdje je stala: Pogledajte još jedan fenomenalan nastup Elvedine Muzaferije

Muzaferija je ostvarila vrijeme od 1:46.96

Elvedina Muzaferija. YouTube

Z. K.

23.3.2024

Naša najbolja skijašica Elvedina Muzaferija današnjim nastupom u spust utrci u Saalbachu, u finalu Svjetskog kupa, spustila je zavjesu na odličnu sezonu koja je sada iza nje.

Zauzela je Muzaferija 16. mjesto te ostvarila vrijeme od 1:46.96, a za pobjednicom Cornelijom Huetter zakasnila je 1,88 sekundi.

Za 21 stotinku su Muzaferiji izmakli bodovi koje osvaja 15 prvoplasiranih u finalnim trkama Svjetskog kupa, a na 23. mjestu u ukupnom poretku spusta ju je prestigla Slovakinja Ester Ledecka.

Tako je Muzaferija sezonu u spustu završila na 24. mjestu u ukupnom poretku, dok je u veleslalomu Visočanka na 23. poziciji. S ukupno 151 osvojenim bodom ove sezone zauzela je i 54. mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa za skijašice.