Halep uništila Serenu Vilijams i osvojila Vimbldon

Piše: Al. Ti.

13.7.2019

Sigurna igra Halep - Avaz
+1

Prva teniserka svijeta Simona Halep iz Rumunije osvojila je danas prvi put u karijeri Vimbldon nakon što je slavila protiv legendarne Serene Vilijams (Williams) rezultatom 2:0.

Bilo je 6:2 i 6:2 za manje od sat vremena igre.

Sedmerostruka pobjednica Vimbldona nije postojala na Centralnom terenu, s obzirom na fenomenalnu igru teniserke iz Rumunije.

U prvom setu gledali smo totalnu dominaciju prve igračice svijeta, koja je s rana dva brejka stigla do 4:0, a do kraja samo zadržala svoj servis i ubjedljivo osvojila prvi set rezultatom 6:2.

Koliko je Halep dominantna bila, najbolje pokazuje da je prvi set trajao samo 27 minuta.

U drugom ista meta, isto odstojanje, s tim da je Serena pružila nešto jači otpor, ali konačan rezultat nije se promijenio.

Bila je ovo druga grend slem titula za Halep, nakon što je prošle godine osvojila Rolan Garos.

Serena je tako ostala na svoje 23 grend slem titule, a na moguću novu sačekat će do US Opena.