MASTERS INDIJAN VELS

Škola tenisa u režiji Karlosa Alkaraza: Španac se plasirao u osminu finala

Karlos Alkaraz. AP

10.3.2024

Španski teniser Karlos Alkaraz (Carlos Alcaraz) izborio je plasman u osminu finala Mastersa u Indijan Velsu nakon što je u dva seta bio bolji od Feliksa Ože-Alijasima (Felix Auger-Alisassime). Po setovima je rezultat glasio 6:2, 6:3.

Još jednom je Karlitos pokazao zašto je drugi reket svijeta, ne dopustivši rivalu iz Kanade apsolutno niti jednu priliku tokom cijelog meča.

On je, s druge strane, koristio sve što bi mu protivnik dopustio da uradi. U prvom setu je napravio brejk u 5., pa onda i u 7. gemu za veliku prednost. U drugom je bila slična priča, samo što je ovaj put odmah na startu oduzeo servis protivniku.

U narednoj rundi Mastersa protivnik će mu biti mađarski teniser Fabian Marošan (Marozsan).