NOVA TITULA

Alkaraz u reprizi finala "pomeo" rivala i osvojio Indijan Vels: Ponovio i nevjerovatan podvig svog idola

Počelo je dobro za Medvedeva koji je osvojio prva tri gema i imao vodstvo od 3:0 na startu meča, ali je onda uslijedio preokret

Sa duela Alkaraza i Medvedeva - Avaz

17.3.2024

Španski teniser Karlos Alkaraz (Carlos Alcaraz) osvojio je Masters u Indijan Velsu nakon što je u finalu savladao Danila Medvedeva s 2:0.

Po setovima je bilo 7:6 (7) i 6:1 za sjajnog Španca koji je "pomeo" Rusa, naročito u drugom setu.

Počelo je dobro za Medvedeva koji je osvojio prva tri gema i imao vodstvo od 3:0 na startu meča. Alkaraz mu je oduzeo treći servis gem i mini-serijom izjednačio rezultat.

Potom je na taj-brejku bio mnogo bolji. Medvedev se raspao nakon gubitka prvog seta, a Alkaraz je to iskoristio i došao do pobjede.

Španac je ovim trijumfom odbranio naslov osvajača Mastersa u Indijan Velsu, gdje je prošle godine također pobijedio Medvedeva. Ovo mu je peta titula iz serije ATP 1000.

Zanimljivo, Alkaraz je tek drugi teniser koji je osvojio pet Masters titula prije 21. rođendana.

Prije njega to je uspio samo jedan čovjek, njegov idol Rafael Nadal.