TENIS

Džumhur u glavnom žrijebu Hamburga: Stakhovsky pao u dva seta

A. S.

23.7.2017

Damir Džumhur, naš najbolji teniser, plasirao se u glavni žrijeb ATP turnira u Hamburgu.

U finalnom susretu kvalifikacija, Sarajlija je za 103 minute igre dobio ukrajinskog predstavnika Sergyja Stakhovskyog sa 7:6 (5), 7:5.

U meču u kojem je neizvjesnost vladala samo u prvom setu, naš teniser pokazao je čvrstinu potvrdivši da se ima čemu nadati na turniru u Njemačkoj.

Džumhur je u prvom setu iskoristio tek sedmu set loptu. Prvo je u 10. i 12. gemu imao po jednu priliku i čak četiri u tie-breaku, da bi iskoristio tek petu, odnosno sedmu set loptu (7:5 u tie-breaku, op.a.) za prvi set.

S druge strane, Ukrajinac je imao samo jednu break-loptu pri rezultatu 5:5 koju nije iskoristio.

U drugom setu, Džumhur je odmah napravio break, zatim poveo 2:0, ali je onda Stakhovsky uzeo tri gema zaredom (2:3).

Nakon toga popularni Džumi je uvezao tri svoja gema (5:3). Kada se pri rezultatu 5:4 na servis Džumhura očekivalo da Damir rutinski priveo meč kraju, Stakhovsky pravi break.

U 12. igri drugog seta, naš teniser nije dozvolio iznenađenje za konačnih 7:6, 7:5.

Kada se završe kvalifikacije, bit će poznato s kim Džumhur igra u prvom kolu glavnog turnira.

Damir je u kvalifikacijama bio prvi nositelj.