US Open: Nadal savladao Del Potra i izborio veliko finale

AFP

N. Kr.

9.9.2017

Španac Rafael Nadal plasirao se u finale US Opena nakon što je s 3:1 u setovima bio bolji od Juana Martina del Potra.

Nadal je jutros u polufinalu US Opena nakon preokreta bio bolji od osvajačava ovog turnira iz 2009. godine te osvajača srebrene medalje na Olimpijskim igrama prošle godine. Meč je trajao Meč je trajao dva sata i 34 minute.

Iako je Del Potro dobro krenuo u ovom meču i osvojio prvi set s ukupnih 6:4 u gemovima nakon 54 minute igre, ostatak duel je protekao u znaku 'Rafe'.

Španac je u drugom setu sa ubjeljivih 6:0 za samo 28 minuta poravnao rezultat na 1:1 u setovima. I u naredna dva seta na terenu je postojao samo prvi teniser svijeta. U trećem setu, Rafa je bio bolji s 6:3 dok je u četvrtom također bio ubjedljiv s 6:2.

Rafael Nadal - Juan Martin del Potro 3:1 (4:6, 6:0, 6:3, 6:2).

Finale između Nadala i Andersona igra se sutra sa početkom u 22 sata.