Njujork: "Bik sa Majorke" rutinski u finalu do 16. Gren slema u karijeri

A. S. - D. K

11.9.2017

+13

Španski teniser Rafael Nadal prošetao se finalom US Opena, te tako došao do 16. Gren slem naslova u karijeri.

"Bik sa Majorke" bez izgubljenog je seta na terenu "isprašio" Južnoafrikanca Kevina Andersona rezultatom 6-3, 6-3, 6-4, nakon dva sata i 27 minuta igre.

Nadalu je ovo treća titula na terenima Flašing medovsa u Njujorku, a druga ove godine.

Posljednji put Rafa je na US Openu trofej podigao 2013. godine, kada je sa 3-1 slavio nad Srbijancem Novakom Đokovićem.

Nadal se ovom pobjedom izjednačio s Rodžerom Federerom (Roger) po broju pobjeda na Gren slem turnirima u ovoj godini (obojica po dvije).

Federer je osvojio Australijan open (Australian Open) i Vimbldon (Wimbledon), a Nadal Rolan Garos (Roland Garros) i US Open.

Španac je ovom pobjedom učvrstio lidersku poziciju na ATP listi, dok je zavidan napredak ostvario i Anderson (od danas je 15. na svijetu).

Napredak je ostvario i najbolji bh. teniser Damir Džumhur, koji je od danas 55. igrač svijeta. S plasmanom u treće kolo i porazom od Rusa Andreja Rubljeva (Andrey Rublev) sa 1-3, stigao je do novog renkinga karijere.