TENIS

Džumhur senzacionalnim preokretom plasirao se u polufinale

Piše: D. K.

20.10.2017

Damir Džumhur plasirao se danas u polufinale ATP turnira u Moskvi, vrijednog 745.940 američkih dolara.

Najbolji bh. teniser danas je nakon preokreta slavio nad Italijanom Andreasom Sepijem (Seppi) rezultatom 4-6, 6-2, 6-4.

Bio je ovo prvi trijumf Džumhura nad osam godina starijim Italijanom iz tri dosadašnja duela (Sepi ove godine slavio u Lionu i Sofiji).

Džumhur je izgubio prvi set sa 4-6, nakon 35 minuta igre. Naš igrač je meč otvorio brejkom, ali se Sepi brzo vratio i pri rezultatu 5:4 oduzeo servis Džumhur za konačnih 6-4 za Italijana.

Džumhur je i drugi set otvorio brejkom. Ubrzo je napravio još jedan za 4-1, što je na kraju bilo dovoljno za 6-2 i izjednačenje u setovima (1:1).

U trećem setu, Džumhur i Sepi su odlično sevirali. Do devete igre nijedan teniser nije imao priliku za brejk, koja se pri rezultatu 4-4 ukazala Džumhuru. Damir je mudro igrao u tom devetom gemu i riješio ga u svoju korist.

Deseta igra u trećem setu bila je rutinski posao za Sarajliju, koji je iskoristio prvu set-meč loptu i plasirao se u polufinale (6:4).

U polufinalu Džumhur će igrati protiv boljeg iz duela trećeg reketa BiH Mirze Bašića i Moskovljanina Danila Medvedeva (Daniil).

Taj meč na programu je u večernjim satima.