Australian open: Ispala aktuelna pobjednica US Opena

Žang i Stivens prije meča ( AFP)

Piše: A. S.

15.1.2018

Američka teniserka Sloun Stivens (Sloane Stephen), aktuelna šampionka US Opena, eliminirana je već u prvom kolu Australian opena, pošto je od nje bila bolja Kineskinja Žang Šuai.

Iako je kineska teniserka, koja je 35. na WTA listi, izgubila prvi set (2:6), pobijedila je 13. igračicu svijeta u naredna dva 7:6 (7-2) i 6:2 i tako došla do pobjede i prolaza u drugo kolo prvog Gran Slem turnira sezoni koji se igra u Melburnu.

Zanimljivo je da je Stivens od osvajanja US opena u septembru prošle godine izgubila svaki meč. Računajući i ovaj protiv Žang Šuai to je ukupno - osam.

Žang Šuai će u narednom kolu igrati protiv pobjednice duela Alertova - Parmenije (Parmentier).

Prvakinja Rolan Garosa Letonka Jelena Ostapenko nije imala većih problema protiv iskusne Italijanke Frančeske Skjavone (Franciesca Schiavone), koju je savladala poslije samo 74 minuta igre rezultatom 6:1, 6:4, iako je veteranka iz Milana vodila u drugom setu 4:1.

Sedma teniserka svijeta će u narednom kolu igrati protiv Kineskinje Duan Jingjing.

Rezultati ženskog dijela turnira - 1. kolo: Korne - Vang 6:4, 6:2, Gerges - Kenin 6:4, 6:4, Ribarikova - Tauzend 6:0, 7:5, Martić - Van Ujtvank 7:6 (7-5), 6:3, Duan - Duke-Marino 6:0, 6:1, Bartel - Nikulesku 6:4, 7:5, Ostapenko - Skjavone 6:1, 6:4 ...