TENIS

Džumhur saznao protivnika: U petak slijedi spektakl u Marseju

Piše: A. S.

22.2.2018

Naš najbolji teniser Damir Džumhur, večeras je saznao protivnika za sutrašnji četvrtfinalni duel na ATP turniru u Marseju. Protivnik našeg Sarajlije je češki teniser Tomaš Berdih (17. ATP), koji je večeras savladao Italijana Stefana Travalju (Travaglia).

Berdih je bio na pragu ispadanja nakon što je prvi set Italijan dobio sa 7:5. Čeh se "probudio" i uspio doći do preokreta, nakon što je preostala dva seta dobioa sa 7:6, 6:3.

Iako se u drugom setu igrao taj-brek, Travalja nije uspio doći do meč lopte.

S druge strane, Berdih je u trećem setu tek iz treće meč lopte uspio završiti duel protiv upornog Italijana iz Askoli Pičena.

Džumhur i Berdih su se do sada sastajali tri puta. Dvije pobjede ima Čeh, a jednu naš teniser. Berdih je slavio u Australijen Open i Dohi, dok je posljednji duel u Monte Karlu na zemlji dobio Sarajlija.

Meč između Džumhura i Berdiha planiran je u petak, u 15.30 sati.