TENIS

Bašić poražen u prvom kolu ATP Mastersa u Monte Karlu, Džumhur igra protiv Čečinatija

Piše: Avaz Sport

16.4.2018

Mirza Bašić poražen je u prvom kolu ATP turnira u Monte Karlu od Aljaza Bedenea, 58. igrača na svijetu, rezultatom 2:0 po setovima.

Bilo je na kraju 6:4 i 7:6.

U prvom setu gledali smo izjednačenu igru, a Bedene je osvojio prvi set zahvaljujući brejku u sedmom gejmu, što je bilo dovoljno za 6:4 za samo 30 minuta.

Drugi set počeo je loše za Bašića, koji je odmah izgubio svoj servis. Vodio je teniser iz Slovenije 4:2, ali u osmom gejmu naš igrač pravi brejk i izjednačava rezultat na 4:4.

Imao je naš teniser i priliku za osvajanje drugog seta, propustio set loptu, ali slovenski teniser uspijeva izboriti taj brejk u kojem se bolje snašao i s 7:3 osvaja drugi set i meč.

Na teren će u utorak izaći naš najbolji teniser Damir Džumhur, koji će igrati protiv Marka Čečinatija (Marco Cecchinati).