FORMULA 1 Dominacija Mercedesa i u Kini

Red Bull ponovo razočarao

A.U.

12.4.2015

Britanac u bolidu Mercedesa Lewis Hamilton pobjednik je Velike nagrade Kine koja jejutros vožena u Šangaju.

Interesantno, prvih šest mjesta zauzeli su redom Mercedes, Ferrari i Williams.

Hamilton je utrku završio za 1:39:42, dok je njegov timski kolega i drugoplasirani Nico Rosberg kasnio sedam stotinki.

Sebastian Vettel u Ferrariju bio je sporiji skoro tri sekunde. Raikkonen, također u Ferrariju, bio je četvrti, a Massa peti.

Ova utrka bit će razočarenje McLarenovom dvojcu Fernandu Alonsu i Jensonu Buttonu koji su osvojili 12., odnosno 13. mjesto. Treba napomenuti da je Button imao i manji kontakt sa Pastorom Maldonadom, a na kraju je vozač Lotusa izvukao deblji kraj i ispao iz utrke.

Samo dva boda iz Kine ponijet će Daniel Ricciardo koji je bio deveti, čime je definitivno povrđeno da će, nakon godina dominacije, Red Bull „odmarati“ ovu sezonu.