Ferstapenova dominacija u Abu Dabiju

Pobjeda Nizozemca na zatvaranju sezone

Ferstapen: Druga pobjeda sezone. AFP

13.12.2020

Vozač Red Bulla Maks Ferstapen (Verstappen) pobjednik je posljednje utrke ovogodišnjeg šampionata Formule 1, koja se vozila u Abu Dabiju.

Nizozemac je upisao drugu pobjedu ove sezone, a ukupno desetu u karijeri, čime je prekinuo Mercedesovu dominaciju na stazi Yas Marina, koja traje od 2014. godine.

Drugo mjesto osvojio je Mercedesov Valteri Botas (Valteri Bottas), a na pobjedničkom postolju završio je i njegov klupski kolega i aktuelni šampion Luis Hamilton (Lewis), koji se vratio na stazu nakon što je prebolovao koronavirus.

Sama utrka u Abu Dabiju bila je poprilično dosadna. Ferstapen je vodio od starta do cilja ispred Mercedesovog dvojca.

Najbliži prvoj trojci bio je Ferstapenov timski kolega Alexander Albon (Aleksander), ispred dvojca Meklarena Landa Norisa (Norris) i Karlosa Sainsa juniora ( Carlos Sainz Jr.)