FRANCUSKI VOZAČ

Sebastian Ožer po osmi put prvak Svjetskog prvenstva u reliju

Vozač Toyote je u Monci ostvario petu pobjedu sezone, ukupno 54. u svojoj karijeri

Ožer: Druga titula zaredom. TWITTER

E. Ć. / Anadolija

21.11.2021

Vozač Toyota Gazooa Francuz Sebastian Ožer (Ogier) upisao je osmu titulu prvak Svjetskog prvenstva u reliju (WRC), javlja Anadolu Agency (AA.)

Dvanaesta i ujedno posljednja trka sezone održana je u Monci, u Italiji. Ožer je utrku od 16 etapa završio vremenom 2:39:8.6 i tako ostvario petu pobjedu sezone, odnosno 54. u svojoj karijeri.

Time je 37-godišnji Ožer poredak vozača završio s 230 poena i po osmi put postao svjetski prvak WRC-a. Ovo mu je ujedno druga uzastopna titula.

Njegov timski kolega Elfin Evans (Elfyn) je kasnio 7.3 sekunde, te je prvenstvo okončao na drugom mjestu s 207 poena, dok je treće mjesto na utrci pripalo Daniju Sordu, vozaču Hyundaia Shell Mobisa.  Sordo je utrku u Monci završio mjesto ispred kolege iz Hyundaia Shell Mobisa, Tjerija Nojvila (Thierry Neuville), koji je šampionat okončao na 3. mjestusa 176 osvojenih bodova.