Muhović i Sujković sutra se bore za zlato i bronzu na EP u Montpellieru

Na 50. evropskom seniorskom prvenstvu u karateu

Fena

6.5.2016

Bosanskoheregovački reprezentativci Meris Muhović i Haris Sujković (oba članovi Karate kluba Champion Ilidža)  sutra će se boriti za zlatnu i  bronzanu medalju na  50. evropskom seniorskom prvenstvu u karateu, koje se održava u francuskom Montpellieru.

Nakon što je savladao pet protivnika u eliminacijama u kategoriji do 84 kg, Muhović će se u finalu za titulu evropskog prvaka u subotu boriti  protiv turskog predstavnika Aktasa Ugura.

Sujović će u meču za bronzano odličje u kategoriji do 74 kg za protivnika imati, također, turskog takmičara.

Ženska reprezentacija BiH u ekipinim borbama osvojila je peto mjesto. Nakon što su u eliminacijama pobijedile selekcije Poljske i Švedske, bh. karatašice su poražene od Hrvatske, a u meču za treće mjesto od ekipe Švicarske. Muška ekipa BiH eliminairana je u 1. kolu od selekcije Španije.

U konkurenciji više od 600 takmičara i takmičarki iz 46 zemalja Bosnu i Hercegovinu predstavlja 18 karataša i karatašica.