BORILAČKI SPORTOVI

Bokserski turnir u Mostaru: Ponorac najbolji predstavnik BiH

27.5.2018

Završnicu 14. po redu međunarodnog bokserskog turnira Mostar 2018. obilježili su bokseri iz Rusije. Oni su finalni dan turnira zaključili maksimalno s osvojenih sedam zlatnih medalja.

Jedini koji je uspio prekinuti njihovu dominaciju bio je Nenad Marković, mladi bokser iz Podgorice, koji je slavio u kategoriji do 56 kilograma. Marković je u finalu pobjedio zemljaka Edina Alkovića odlukom sudija 3:2.

Najzanimljiva borba kada je u pitanju posljednji dan turnira bila je ona u kategoriji 60 kilograma u kojoj je pobijedio Kagir Minatulajev, koji je na kraju proglašen za najboljeg tehničara. Najbolji bokser je Dmitrij Zakarev, najbolji bh. bokser je Nemanja Ponorac, dok su za najborbeniji par proglašeni Seregi Sergejev (Rusija) - Milovan Sekulović (Crna Gora)

Rezultati finala: Kategorija do 52 kg: Matvei Lopatin (Rusija) - Masimo Spada (Italija) 5:0, Kategorija do 56 kg: Nenad Marković (Crna Gora) - Edin Alković (Crna Gora) 3:2, Kategorija do 60 kg: Kagir Minatulajev (Rusija) - Remus Constantin Ilas (Italija) 3:2, Kategorija do 64 kg: Aleksej Demin (Rusija) - Marko Mero (Italija) 4:1, Kategorija do 69 kg: Spartak Ogli (Rusija) - Milan Vranković (Srbija) 5:0, Kategorija do 75 kg: Sergei Sergejev (Rus) - Milovan Sekulović (Crna Gora) 4:1, Kategorija do 81 kg: Emin Katajev (Rusija) - Sergej Demirov (Makedonija) prekid u 1. rundi, Kategorija do 91 kg: Dmitrij Zakarev (Rusija) - Nemanja Ponorac (BiH) 4:1.