BORILAČKI SPORTOVI

Emina Sipović prvakinja Svjetske lige

31.5.2018

Emina Sipović, mlada bosanskohercegovačka karatistkinja, postala je šampionka Svjetske omladinske lige (Youth League Sofia 2018), osvojivši prvo mjesto i zlatnu medalju.

Na takmičenju u Sofiji (Bugarska) učestvovalo je 1.877 takmičara iz 73 države, a Emina je nastupala u kategoriji U-14, do 42 kilograma, gdje je briljirala. Nijedna od protivnica nije protiv naše karatistkinje osvojila poen. Pobijedila je reprezentativke Ukrajine, Engleske, Rusije, Holandije i u finalu uvjerljivo favoritkinju iz Turske rezultatom 2:0.

Na Ligi mladih je nastupala i njena sestra Nejra Sipović, u kategoriji kadetkinja, do 54 kilograma.

Nejra je pobijedila dvije borbe, dok je u trećoj vodila cijelo vrijeme, ali je u posljednjim sekundama takmičarka Švicarske izjednačila. Nakon što joj je sudija poništio prednost, naša takmičarka izgubila je meč.

U drugoj borbi Nejra je pobijedila takmičarku iz Švedske koja je inače na 2. mjestu na svjetskoj renking listi.

- Zadovoljni smo nastupom naših takmičarki - rekao je trener Zijad Sipović.