Zrinjski odbranio naslov prvaka BiH

Fena

28.5.2017

Nogometaši Zrinjskog odbranili su naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je danas u Mostaru pobijedio ekipu Slobode s 3:0 i na taj način zadržao bodovnu prednost nad prvim pratiocima, Željezničarom i Sarajevom.

Dva gola postigao je Nemanja Bilbija, u 11. i 42. minuti, a treći pogodak Jasmin Mešanović u 59. minuti.

Zrinjski je prvenstvo okončao sa 64 boda, jednim više od Željezničara koji je danas na Grbavici pobijedio Radnik rezultatom 2:1. Gosti su poveli u 15. minut golom Semira Pece, a izjednačio je Ivan Lendrić koji je u 57. minuti postigao 19. gol u sezoni. Pobjedu Željezničaru donio je Goran Zakarić u 90. minuti.

U trećem meču 10. kola Krupa je pobijedila Sarajevo rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Nikola Dujaković u 55. minuti.

Rezultati 10. kola:

Zrinjski - Sloboda 3:0

Željezničar - Radnik 2:1

Krupa - Sarajevo 1:0

Rezultati by SofaScore

Zrinjski će u narednoj sezoni nastupiti u kvalifikacijama za Ligu prvaka, a Željezničar i Sarajevo te pobjednik Kupa BiH Široki Brijeg u kvalifikacijama za Evropsku ligu.

HŠK Zrinjski - FK Sloboda 3:0 [Golovi] (28.5.2017) by clipsbh