Zrinjski slavio na Koševu, Sarajevo razočaralo navijače

Avaz.ba

23.7.2017

U derbiju prvog kola Premijer lige BiH na stadionu „Asim Ferhatović Hase“ fudbaleri Sarajeva rezultatom 1:2 poraženi su od aktuelnog prvaka Zrinjskog.

Prvi su zaprijetili gosti, a već u petoj minuti poveli su golom Nemanje Bilbije.

Jović je u 20. i 23. minuti imao dvije odlične prilike, ali su Bekić, pa potom i Radovac uspjeli otkloniti opasnost ispred Pavlovićevog gola.

Sarajevo je do izjednačenja stiglo u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Rahmanović je pao nakon duela sa Katanecom i sudija Dragan Petrović je pokazao na bijelu tačku. Strijelac gola je Krste Velkoski.

Novo vodstvo Zrinjskom donio je Filipović u 57. minuti susreta.

Zrinjski je u 84. minuti mogao doći i do trećeg pogotka. Nakon greške Mihojevića na centru fudbaleri Zrinjskog su odigrali brz kontranapad, Jović je izašao sam na Pavlovića, a golman Sarajeva odbranio je 100 postotnu prilku.