Dva penala, mnogo nervoze i Zajko Zeba: Željezničar slavio na Koševu, nastavlja se agonija Sarajeva

Avaz.ba

19.8.2017

U najvećem derbiju bh. fudbala večeras su se na Koševu sastali Sarajevo i Željezničar, a pobjedu su slavili gosti sa Grbavice rezultatom 1:0.

Trenutak odluke desio se na samom početku utakmice, tačnije već u četvrtoj minuti.

Igrač Sarajeva Perica Ivetić srušio je fudbalera Željezničara u svom kaznenom prostoru, a za taj je start "nagrađen" crvenim kartonom, dok je za goste dosuđen penal.

Siguran izvođač sa bijele tačke bio je iskusni Zajko Zeba.

Gol Zebe by lolmids

Pred sami kraj prvog poluvremena Sinan Ramović je napravio izuzetnu glupost, pa je dobio drugi žuti, to jeste crveni karton, pa su snage na terenu bile izjednačene.

Najveću priliku da izjednači rezultat Sarajevo je imalo u drugom poluvremenu, kada je sudija i za domaćina svirao najstrožiju kaznu, nakon katastrofalne greške Željinog golmana Kjosevskog.

Međutim, Kjosevski se iskupio tako što je odbranio penal Rahmanoviću, pa je rezultat ostao nepromijenjen, a vrijedna tri boda otišla su na Grbavicu.