Premijer liga BiH: Sarajevo protutnjalo Bijeljinom, Čelik bolji od GOŠK-a

Sa susreta Čelik - GOŠK ( J. Hadžić)

D. K.

23.9.2017

Odigrana su dva susreta 9. kola nogometne Premijer lige BiH, u kojima su visoke trijumfe izvojevali zenički Čelik i Sarajevo.

Bijeljinski Radnik na Gradskom stadionu danas je dočekao ekipu Sarajeva i teško nastradao. Bordo tim slavio je sa visokih 4-1. Prvi se u listu strijelaca upisao Krste Velkoski u 14. minuti utakmice.

Na 2-0 povisio je Mersudin Ahmetović u 54., da bi potom bio precizan i 16 minuta kasnije. Četvrti gol za ekipu Husrefa Musemića postigao je Marko Mihojević u 79., a počasni gol za domaći tim djelo je Aleksandra Glišića u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.

Na stadionu "Bilino Polje" Čelik je danas dočekao GOŠK Gabelu i slavio sa 2-0. Golove za domaći tim postigli su Adnan Šišić u 26. i Žermein Kuadio (Germain Kouadio) dva minuta prije kraja prvog dijela.