Željezničar i Široki Brijeg pobjedama osigurali četvrtfinale

S. Saletović/ Avaz.ba

Piše: N. Kr.

25.10.2017

+14

Željezničar i Široki Brijeg su pobjedama protiv Mladosti (2:1) odnosno Viteza (3:0) osigrali prolazak u četvrtfinale najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Bosni i Hercegovini.

Željo je na svojoj Grbavici u teškom i negledljivom susretu ipak uspio ostvariti pobjedu. Manje od dvije hiljade promrzlih navijča obradovao je Asim Zec u 51. minuti. Ipak, gosti su preko Mišića izjednačili u 69. minuti. Željezničar je prolazak u narednu rundu takmičenja osigurao nakon gola Zakarića sa 11 metara u 87. minuti. Vrijedi istaći da je glavni arbitar podijelio čak 12 žutih kartona.

Iako je prvo poluvrijeme susreta Široki Brijeg-Vitez okončano bez golova, u nastavku su domaći postigli tri gola i bez većih problema prošli u četvrtfinale.

Široki je u 48. minuti poveo preko Barišića nakon sjajnog slobodnjaka. Široki je uduplao prednost u 51. minuti kada je Vagner (Wagner) pogodio sa 11 metara. Konačan rezultat postavio je Matić u 84. minuti.