Krupa i Radnik slavili domaće pobjede, Vitez i Sloboda tonu sve dublje

Ilustracija. Sa susreta iz Viteza

Piše: R. Be.

28.10.2017

U prve dvije utakmice 13. kola Premijer lige BiH pobjede su slavili domaćini.

Krupa je na domaćem terenu dočekala "fenjeraša" iz Viteza i slavila više nego sigurnu pobjedu 3:0.

Pobjednik se znao nakon nešto više od pola sata igre. Domaćine je u vodstvo doveo Miljan Ljubenović u 13. minuti.

Na 2:0 povisio je Stefan Barić u 33. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Stefan Dabić u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Krupa je sa nova tri došla do 22 boda i trenutno je četvrta. Vitez je ubjedljivo posljednji tim, sa svega pet bodova, uz gol-razliku 7:22.

U drugoj utakmici Radnik je u Bijeljini dočekao ove sezone očajnu tuzlansku Slobodu. Bijeljinci nisu u nekoj velikoj formi, ali su uspjeli upisati petu pobjedu.

Irfan Hadžić je u 48. minuti postigao gol vrijedan pobjede.

Radnik je trenutno na osmoj poziciji sa 17 bodova, dok je Slobodoa ostala na pretposljednjem mjestu, nakon osmog poraza. Tuzlaci su skupili svega devet bodova u 13 kola.

U okviru današnjeg programa Premijer lige BiH sastaju se Željezničar - Mladost (16.30) i Borac - GOŠK (18.00).