Premijer liga BiH: Krupa šokirala Zrinjski, Sloboda pregazila Vitez, agonija Čelika se nastavila i u Bijeljini

A. Bajrić

Piše: Al. Ti.

18.11.2017

+1

U okviru 15. kola nogometne Premijer lige BiH danas su u terminu od 13 sati odigrane tri utakmice.

Svakako da je najveće iznenađenje poraz aktuelnih prvaka, ekipe Zrinjskog u Krupi rezultatom 1:0.

Trenutak odluke desio se u 31. minuti kada se Nikodijević prošetao kroz odbranu Plemića i uposlio Koljića koji je pogodio za 1:0.

Mogao je Zrinjski do izjednačenja samo minut kasnije, ali Hadžić je sjajno odbranio udarac Zukića.

U drugom poluvremenu Zrinjski je igrao mnogo ofanzivnije i držao inicijativu, ali bez konkretnih šansi. Ostalo je do kraja 1:0 za domaćine.

Zrinjski je tako upisao i drugi poraz u posljednja tri meča.

Ekipa Radnika je u Bijeljini pregazila Čelik iz Zenice rezultatom 3:1 i tako nastavila agoniju gostiju.

Poveli su domaći u 32. minuti golom Durića.

U drugom poluvremenu Radnik postiže još dva gola preko Srečkovića. Počasni gol za Čelik djelo je Mahmutovića u 83. minuti susreta.

Na Tušnju je domaća Sloboda pregazila posljednju ekipu u prvenstvu, ekipu Viteza rezultatom 4:0.

Golove za domaćine postigli su Smajić (dva puta), Skahić i Mehmedagić.