Željo rutinski protiv Širokog izborio polufinale Kupa

A. Kuburović/ Avaz.ba

Piše: N. Kr.

7.12.2017

Kraj utakmice, Željezničar je savladao Široki Brijeg s 2:0 (3:0) te je izborio polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

90' | Igrat će se još dvije minute sudijske nadoknade.

88' | Posljednji trenuci utakmice.

83' | Igra se bez većih uzbuđenja, i jedni i drugi čekaju kraj utakmice.

75' | Petnaest minuta do kraja utakmice na Grbavici.

73' | Odlična prilika za Široki. Nakon gužve u šesnaestercu sa pet metara igrač Širokog je poslao loptu visoko preko gola.

69' | Željo pokušava postići još koji pogodak.

62' | Branilac naslova u Kupu BiH pred eliminacijom.

61' | Unatoč visokoj prednosti, Željezničar i dalje napada gol gostiju.

58' | Široki pokušava doći do gola Plavih.

53' | GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Željezničar vodi 2:0. Zec pogađa glavom nakon ubačaja Zakarića sa strane. Širokom treba čudo do kraja utakmice.

47' | Opasan napad Želje nakon greške odbrane gostiju. Ipak, Zec je loše ubacio loptu pa je odbrana Širokog na čelu sa Bilobrkom odahnula.

46' | Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici!

45' | Kraj prvog dijela. Željezničar ima prednost zahvaljujući golu Blagojevića.

41' | Kontra Plavih nakon kornera gostiju, ali obećavajuću situaciju u omjeru tri na tri domaći nisu iskoristili.

40' | Finiš prvog dijela, Željo vodi golom Blagojevića iz sedme minute.

+3

35' | Nakon nekoliko prilika na obje strane, igra se prebacila na sredinu terena.

28' | Velika prilika za domaće. Ramović je nanizao dva igra gostujuće ekipe i ubacio na stranu gdje je bio usamljen Ubiparip, ali napadač Plavih je šutirao preko gola. U sljedećem napadu Lončar je izašao sam pred golmana Kjosevskog, ali zadnji igrač odbrane Željezničara je bio uspješniji.

25' | Željezničar ima veliku prednost i sigurno čuva rezultat.

21' | Otvorena igra Širokog. Gostima treba pogodak da bi se vratili u ovu utakmicu.

16' | Željo prijeti nakon kornera, ali ostaje 1:0.

12' | Nakon gola Želje igra se na sredini terena.

7' | GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Željezničar vodi 1:0! Eurogol Blagojevića.

5' | Nema većih uzbuđenja na Grbavici, ali Široki kontrolira loptu.

3' | Prilika za Široki Brijeg. Nakon ubacivanja sa strane pokušaj glavom, ali je odbranio Kjosevski.

1' | Revanš susret četvrtfinala Kupa BiH između Željezničara i Širokog Brijega je počeo.

12:57 | Igrači izlaze na teren. Susret ubrzo počinje. Na stadionu je prisutno oko tri hiljade navijača.

12:45 | Željezničar počinje u sastavu: Kjosevski, Stevanović, Bogičević, Graovac, Projić, Blagojević, Hajdarević, Zakarić, Ramović, Zec i Ubiparip. Prvih 11 Širokog čine Bilobrk, Kožul, Matić, Barišić, Baša, Baraban, Ćorluka, Lončar, Begonja, Bralić i Marković.

Fudbaleri Željezničara i Širokog Brijega za 15 minuta igraju revanš susret četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

U prvom susretu na Pecari Plavi su slavili minimalnu pobjedu golom Anela Šabanadžovića pa će pred ovaj revanš susret biti u blagoj prednosti. Podsjećamo, jučerašnji susret odgođen je zbog guste magle u glavnom gradu naše države, a današnja situacija na Grbavici je bolja pa je vidljivost dovoljna za odigravanje utakmice.