Po snježnoj mećavi Zrinjski slavio u Zenici

Piše: S.Me.

9.12.2017

+4

Uprkos snježnoj mećavi koja je zahvatila i Zenicu, odigran je susret 18. kola Premijer lige BiH između Čelika i Zrinjskog. Zrinjski je u otežanim uvjetima pobjedio Čelik rezultatom 3:1.

Početni sastavi timova su izgledali ovako:

ČELIK: Karajbić, Udovičić, Jurković, Duvnjak, Popović, Pašalić, Mehić, Šabanović, Mahmutović, Duraković, T. Adilović.

ZRINJSKI: Pirić, Galić, Barišić, Handžić, Pezer, Stojkić, Todorović, Jamak, Katanec, Filipović, Bilbija.

Prvo poluvrijeme domaćini su dobro otvorili. Katanec je loše reagirao, Mahmutović mu je ukrao loptu i pogodio je mrežu gostiju za iznenađujućih 1:0 u sedmoj minuti. Gosti kao da su se probudili iz zimskog sna nakon primljenog gola.

Zrinjski je krenuo u potpunu ofanzivu. U jeku napada, Pezer se odlično snašao u gužvi u kaznenom prostoru Čelika i pogađa protiv bivšeg kluba za izjednačenje u 23. minuti.

Snijeg je žestoko padao u Zenici. Uprkos lošim uvjetima, Zrinjski već u 40. minuti preokreće rezultat u svoju korist, brzom akcijom, Filipović je odlično ubacio za Handžića koji pogađa za 2:1.

U drugom poluvremenu, Zrinjski nije dozvolio nikakva iznenađenja kao iz prvog poluvremena. Tako su gosti već u 54. minuti povećali svoje vodstvo na 3:1. Handžić je prošao po lijevoj strani, nesebično je uposlio Bilbiju, koji nakon revije promašaja u prethodnih nekoliko utakmica, konačno pogađa protivničku mrežu.

Do kraja susreta nije bilo promjena rezultata, tako da su gosti ostvarili važnu pobjedu u borbi za titulu.

Zrinjski je ovom pobjedom izbio na čelo tabele, barem do sutra, kada će Željezničar na Grbavici dočekati Radnik iz Bjeljine, ali zbog snijega koji je počeo danas padati, moguće da će odigravanje ove utakmice biti pod znakom pitanja.

Čelik je ovim porazom ostao predzadnji na tabeli sa svega deset osvojenih bodova i očekuje ih teška borba za opstanak.

Kažimo još da je susret u Kaknju između Mladosti i Krupe morao biti odgođen zbog snijega.