Premijer liga BiH: Zrinjski u Ligu za prvaka ide kao lider, Željo siguran protiv Čelika, Sarajevo razočaralo

Piše: Al. Ti.

7.3.2018

+3

(Foto: M. Kadrić - S. Saletović)

Odigrano je šest utakmica posljednjeg kola regularnog dijela BHT Telekom Premijer lige BiH. Zrinjski će tako nakon remija u Banjoj Luci u Ligu za prvaka ući sa prve pozicije.

Borac je danas po teškom terenu remizirao sa Zrinjskim. Golovi su pali u sudijskoj nadoknadi. Domaćini su poveli u 89. minuti kada je pogodio Kunić,  a izjednačenje Zrinjskom donosi Stojkić minut kasnije.

Željezničar je na Grbavici bio ubjedljiv protiv fenjeraša Čelika, a bilo je 3:1. U rutinskoj igri izabranika Admira Adžema, strijelci za Plave bili su Zajmović, Ubiparip i Blagojević.

Mladost i GOŠK su remizirali, a bilo je 1:1, dok je istim rezultatom završio susret između Širokog Brijega i Krupe.

Vitez je također remizirao sa Radnikom, a bilo je 0:0, dok je na Koševu, Sarajevo ponovo razočaralo svoje navijače odigravši susret bez golova sa tuzlanskom Slobodom. Ovim remijem, tim Husrefa Musemića je dodatno zakomplicirao svoj izalazak u Evropu naredne godine.

Nakon ovog kola, liga se dijeli za prvaka i za opstanak.

U Ligi za prvaka će se takmičiti Zrinjski, Željezničar, Široki Brijeg, Sarajevo, Krupa i Radnik.