Nogometaši Širokog Brijega pobjedom protiv Sarajeva započeli Ligu za prvaka

Piše: Fena/Avaz.ba

11.3.2018

(Foto: Ž. Miličević)

Nogometaši Širokog Brijega pobjedom su započeli Ligu za prvaka BiH.

U prvom kolu završnice bh. prvenstva Širokobriježani su u derbiju na Pecari pobijedili ekipu Sarajeva s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Bagarić u 69. minuti.

U prosječnoj nogometnoj predstavi Široki Brijeg uspio je krunisati terensku inicijativu i upisati pobjedu koja ih ostavlja u utrci za najviši plasman.

Prvo poluvrijeme proteklo je u nezanimljivoj igri, a najbolju priliku imao je igrač Sarajeva Sarić u 45. minuti kada je s 15 metara šutirao preko gola.

Široki je uzvratio u 53. preko Bralića koji dobro šutira glavom, a golman Sarajeva Pavlović krajnjim naporom zaustavlja loptu.

No, u 69. minuti domaći ipak dolaze do pogotka. Nakon prekida u šesnaestercu gostiju dobro se snašao Bagarić koji u prvom kontaktu s loptom trese mrežu i donosi pobjedu svom timu.

Široki - Sarajevo 1:0

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Sudac: Zoran Grbić (Prijedor). Utakmica 1. kola Lige za prvaka: Široki Brijeg – Sarajevo 1:0 (0:0). Strijelac: 1:0 Bagarić (69).

NK ŠIROKI BRIJEG: Bandić – D. Ćorić, Barišić, Bralić, Kvesić, Begonja, Lončar, Zlomislić, J. Ćorić (od 80. Kožul), Baraban (od 67. Bagarić), Peko (od 67. Ćorluka). Šef stručnog štaba: Goran Sablić.

FK SARAJEVO: Pavlović – Hodžić, Šofranac, Stanojević (od 77. Rahmanović), Mujakić, Crepulja (od 70. Kuzmanović), Bekić, Sarić, Mustafić, Halilović, Velkoski (od 84. Husejinović). Šef stručnog štaba: Husref Musemić.