Nevjerovatan gol golmana Željezničara za remi protiv Širokog Brijega

S. Saletović/Avaz.ba

7.4.2018

+21

U jednom od derbija Premijer lige BiH ekipe Željezničara i Širokog Brijega nakon fantastičnog završetka meča odigrale su 1:1.

Široki Brijeg bio je bolji tokom cijelog meča na Grbavici, a nagrada za bolju igru došla je u 36. minuti.

Fantastičnu akciju odigrali su gosti, Dino Ćorić ubacio je Draženu Bagariću koji je doveo tim sa Pecare do prednosti.

"Plavi" su u nastavku meča krenuli ofanzivnije, ali nisu mogli stvoriti pravu šansu.

No, u samom finišu meča Željezničar je stigao do remija golom golmana Vedrana Kjosevskog koji je ispucao loptu sa 60-ak metara, a ona je, nakon što je odskočila, prevarila golmana gostiju Krešimira Bandića.

U drugom meču Lige za prvaka Radnik i Krupa odigrali su također 1:1. Poveli su gosti u 63. minuti golom Jovana Kutića, no četiri minuta kasnije izjednačio je Dušan Martinović.

Istim rezultatom završena je utakmica 4. kola u Ligi za opstanak. I Mladost i Sloboda postigli su po pogodak (1:1), a strijelci su bili Aladin Šišić (42.) i Darko Todorović (44.).

U drugom meču 4. kola Lige za opstanak ekipe Borca i GOŠK-a odigrale su susret bez pobjednika, a konačni rezultat na kraju je bio 0:0.