Vječiti derbi bez okusa i mirisa: Sarajevo i Željezničar remizirali bez golova

F. Fočo

15.4.2018

U najvećem derbiju bh. nogometa, Sarajevo i Željezničar su remizirali, 0:0 na stadionu "Asim Ferhatović Hase" na Koševu.

Početak utakmice nikako nije mogao zadovoljiti prilično mali broj gledalaca danas na stadionu "Asim Ferhatović Hase" na Koševu.

Igralo se uglavnom na sredini terena, bezidejno sa obje strane. Sarajevo je imalo blagu terensku inicijativu, ali bez pravih prilika sve do 23. minute.

Bordo tim najbolju priliku na utakmici imao je u 23. minuti, kada je Sarić sjajnom loptom pronašao Hebibovića, koji potom upošljava Rahmanovića, ali njegov udarac pogađa stativu.

Ostalo je 0:0, a domaći sastav do kraja prvog dijela bio je nešto bolji, ali to nisu uspjeli krunisati u pogodak.

Ni u nastavku nije viđena bolja slika na terenu, niti je bilo gledljive igre. Sarajevo je imalo nešto ozbiljnije prilike, ali daleko je to bilo od gola, izuzevši stativu iz prvog poluvremena.

Dio navijača bordo tima bojkotovao je današnju utakmicu, pa su tribine izgledale sablasno, kao i igra na terenu.