UEFA

Kadetkinje BiH bolje od vršnjakinja iz Hrvatske

18.4.2018

Ženska U-16 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas Hrvatsku sa 2:1 u susretu prvog kola UEFA razvojnog turnira.

Hrvatska do prednosti dolazi u 30. minuti kada je Miočinović bila brža od odbrambenih bh. igračica, izašla sama pred golmanicu Bašić i poslala loptu u mrežu.

BiH izjednačuje u 38. minuti. Nakon dobre akcije Krajšumović asistira Mujkić koja pogađa za 1:1.

Pobjedu selekciji Bosne i Hercegovine donijela je Haračić u 79. minuti. U gužvi u kaznenom prostoru Krajšumović je šutirala, ali je izblokirana, lopta se odbila do Haračić koja je precizna sa oko sedam metara za 2:1.

- Čestitam djevojkama na pobjedi, ali i igračicama Hrvatske na dobroj igri. Prva utakmica nove generacije, ali imamo dosta igračica koje su već nastupale za kadetsku selekciju i one su donijele prevagu. Vjerujem da ćemo u drugom meču igrati još bolje, izjavio je selektor Ilija Lucić nakon utakmice.

U drugom susretu grupe od 14:00 sati će se sastati Azerbejdžan i Makedonija.

Drugo kolo je na programu 20. aprila kada će u zeničkom Trening kampu biti odigrani mečevi Makedonija - BiH (10:30) i Hrvatska - Azerbejdžan (14:00).