Liga za prvaka: Očajni Željo porazom od Krupe prokockao titulu?

Armin Herić/ fkzeljeznicar.ba

Piše: Al. Ti.

21.4.2018

Fudbaleri Željezničara poraženi su danas na gostovanju od Krupe rezultatom 2:0, čime su ponovo napravili veliki korak nazad u osvajanju titule.

Tim Admira Adžema je i danas odigrao loš susret, a treba naglasiti kako Željo u posljednjih šest utakmica slavio samo dva puta, uz tri remija i jedan poraz.

U prvih 20-ak minuta Krupa je imala terensku inicijativu, ali bez pravih prilika.

Ipak prvu šansu imali su gosti u 21. minuti, kada je Ubiparip šutirao, a Nikodijević sa linije spavšava gol.

Samo dvije minute kasnije nova šansa za Želju, ali Zajmović se nije najbolje snašao.

Uzvratila je Krupa u 30. minuti kada Marjanović izlazi sam pred Kjosevskog, ali golman Želje sjajno brani.

Samo minut kasnije Krupa je povela. Mirosavljević je uposlio Fajića koji lagano posprema loptu u mrežu Kjosevskog.

U drugom poluvremenu Željo je i dalje jalovo pokušavao, ali bez konkretnih šansi.

Igrala se 57. minuta kada je Krupa povela 2:0. Vranješ je napravio veliku grešku, a Marjanović pogađa za slavlje domaćina.

Ostalo je do kraja 2:0 za Krupu.

Željo je ovim porazom lidersku poziciju prepustio Zrinjskom i sada ima 59 bodova, dok je Krupa peta sa 40 poena.