Željo na polupraznoj Grbavici savladao Krupu u finalnoj utakmici Kupa BiH

S. Saletović

Piše: Al. Ti.

2.5.2018

+1

U prvoj utakmici finala Kupa BiH Željo je na Grbavici savladao Krupu rezultatom 2:0 i tako stekao dobru prednost uoči revanša.

Utakmica je počela čvrstom igrom gostujućih igrača na sredini terena, tako da nismo mogli vidjeti dobar fudbal u prvih dvadesetak minuta susreta.

Prva velika prilika desila se u 22. minuti, kada Kajkut s nekoliko metara ne pogađa mrežu gostiju.

Željo u vodstvo dolazi u 36. minuti, a strijelac je bio Zajmović. Treba istaknuti i veliku pogrešku golmana Kutića, koji je ispustio loptu.

U nastavku izabranici Admira Adžema nastavili su s napadima. Prvu šansu smo vidjeli u 58. minuti, kada Kajkut šutira, ali Kutić brani.

U 65. minuti Željo dolazi do novog gola. Sjajnu akciju Mahremića golom je krunisao Graovac.

Krupa je zaprijetila u 68. minuti, ali odbrana Želje otklanja opasnost pred golom Kjosevskog.

Samo minutu kasnije nova velika šansa za Krupu, ali udarac Dujakovića odlazi pored gola.

Ostalo je do kraja 2:0 za Želju, koji je tako stekao dobru prednost uoči revanša koji je na rasporedu naredne srijede.