Premijer liga BiH: Kuzmanović donio veliku pobjedu Sarajevu u Krupi

S. Kotaraš

Piše: Al. Ti.

5.5.2018

U okviru 8. kola Lige za prvaka danas je Sarajevo savladao ekipu Krupe rezultatom 3:2.

Krupa je povela već u 13. minuti, nakon što je Galešić sjajno uposlio Marjanovića, koji pogađa za 1:0.

Domaćini su bili bolji rivali na terenu u prvih pola sata, ali onda šok za Slavišu Starčevića i njegove fudbalere.

Nakon polukontre bordo tima, lopta dolazi do Kuzmanovića, koji precizno šutira i pogađa za 1:1. Igrala se 32. minuta.

U 37. minuti nova šansa za Sarajevo, ali šut Bekića odlazi iznad prečke.

Kada su svi očekivali finiš prvog poluvremena, glavni sudija Ermin Sivac je, na asistenciju pomoćnika, dosudio penal za tim s Koševa. Siguran realizator bio je Krste Velkoski.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Krupa dolazi do izjednačenja, a strijelac je bio Vukotić.

Nakon izjednačenja, igrači Husrefa Musemića su krenuli na sve ili ništa, što je ostavilo mnogo prostora za kontre i polukontre domaćina.

Jedna takva došla je u 72. minuti, kada je Dabić šutirao, a Pavlović odbranio.

Uzvratilo je i Sarajevo u 82. minuti, ali udarac Halilovića odlazi preko gola.

U 90. minuti velika šansa za Sarajevo, ali udarac Velkoskog zaustavila je prečka. Ipak, duboko u sudijskoj nadoknadi Kuzmanović drugim golom na današnjoj utakmici donosi veliku pobjedu bordo timu.

Sarajevo se tako nakon ovog trijumfa probilo na treću poziciju s 53 boda, dok je Široki na četvrtom mjestu s bodom i utakmicom manje.