Uvjerljiva pobjeda Širokog Brijega nad Čelikom

Arhiv

5.8.2018

Široki Brijeg je na Pecari u okviru 3. kola Premijer lige BiH uvjerljivo savladao Čelik rezultatom 6:0.

Široki Brijeg je bio nešto konkretnija ekipa na otvaranju meča, a to im se isplatilo već u 12. minuti kada je Čabraja fantastično lobovao golmana Slobode za vodstvo domaćina od 1:0. U 28. minuti Bagarić je povisio na 2:0 za Široki, koji je bio mnogo bolji tim. U 35. minuti na semaforu je bilo 3:0 za domaće, a Begonja se nakon sjajne akcije upisao u strijelce i tako postavio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Široki je nastavio sa napadima. Čabraja je u 51. minuti promašio dvije velike prilike, dok su gosti iz Zenice djelovali nemoćno. U 67. minuti nakon velike greške Dujkovića, Bagarić je sjajno iz mrtvog ugla asistirao Barišiću koji je zatresao mrežu za 4:0. U nastavku je Čelik imao dva pokušaja, ali nisu bili precizni. U 82. minuti susreta Jurić je pogodio za 5:0, a konačnih 6:0 u 88. minuti postavio je Bagarić, koji je postigao svoj drugi pogodak na utakmici.