Premijer liga BiH: Sarajevo razočaralo na Koševu protiv GOŠK-a

S. Saletović

11.8.2018

Ekipa Sarajeva je na stadionu Asim Ferhatović Hase u okviru četvrtog kola nogometne Premijer lige BiH remizirala sa ekipom GOŠK-a, a bilo je 1:1.

Nakon ovog remija Sarajevo je ostalo ja drugom mjestu sa istim brojem bodova kao i Široki Brijeg.

Utakmica je odlično počela za tim sa Koševa. Igrala se 6. minuta kada je Sarajevo povelo, a strijelac je nakon asistencije Pidre bio Ahmetović.

Nakon toga Sarajevo je dominiralo, ali GOŠK je uzvratio u 12. minuti kada Ereiz izlazi sam na mladog golmana Kovačevića, ali nije bio precizan.

Uzvratilo je Sarajevo, ali Rahmanović nije bio siguran u 19. minuti. Do kraja prvog poluvremena gledali smo loš fudbal i rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu GOŠK je šokirao prisutne na Koševu kada je Anković zabio u 59. minuti.

Novu šansu za Sarajevo u 69. minuti propušta Šišić, čiji udarac brani Kozić.

Najbolju priliku za Sarajevu gledali smo u 79. minuti kada Ahmetović pronalazi Handžića, ali njegov šut brani Kozić.

Ostalo je do kraja 1:1.