PRVA LIGA FBIH

U velikom derbiju u Mostaru Velež i Olimpik odigrali bez golova

1.9.2018

Pred punim tribinama u Mostaru u okviru 4. kola Prve lige FBiH Velež i Olimpik su remizirali odigravši bez golova 0:0

Početak susreta protekao je dosta nervozno s obje strane. Prvi je zaprijetio Velež nakon prekida, no nije bilo ozbiljnije opasnosti po gol Olimpika. U nastavku se igralo otvoreno, a u 8. minuti Velež je imao i prvu priliku na meču, no Behram je šutirao pored gola.  Novu priliku Velež je imao u 14. minuti kada je Cvijanović izašao sam na Bandovića, ali šutirao pored gola. Šet minuta kasnije, pokušao je i Mujezinović, ali lopta je otišla iznad gola gostiju iz Sarajeva. Do kraja prvog dijela nije bilo uzbuđenja, pa se na odmor otišlo bez golova.

Ni u drugom poluvremenu nije bilo ozbiljnijih prilika. Velež je kontrolirao igru i imao posjed lopte, ali je izostajala realizacija.  Olimpik je mogao povesti u 57. minuti kada Pehar nije iskoristio kiks odbrane Veleža, iako je gol bio prazan.  U 86. minuti Velež je imao odličnu priliku ali je Cvijanović zatresao vanjski dio mreže. Do kraja nije bilo promjene rezultata, te su tako oba tima podijelila bodove.