Sloboda golom Vidovića iz penala savladala Čelik

Prvi susret 9. kola

Detalj s utakmice u Tuzli. A. Bajrić

14.9.2018

+14

U prvom susretu 9. kola Premijer lige BiH Sloboda je na Tušnju s minimalnih 1:0 savladala ekipu zeničkog Čelika.

Prvih desetak minuta proteklo je u ispitivanju protivničkih snaga i nije bilo pravih prilika za promjenu rezultata. U 13. minuti , Husejinović je prošao po desnoj strani i ubacio u peterac, ali su gosti otklanili opasnost. U nastavku je lopta bila sve češće na polovici Čelika, ali golman gostiju nije morao ozbiljnije intervenirati. U 27. minuti Pršeš je šutirao pored gola nakon sjajne akcije s Vidovićem. U 32. minuti Vidović je fenomenalno šuitrao, ali je Ružić spasio Čelik. Pet minuta kasnije, Husejinović je izveo skraćeni korner i šutirao direktno prema golu, ali je ponovo južić spasio Zeničane. U finišu prvog dijela, Čelik je imao priliku preko Okića, ali je golman Slobode Vukliš obranio pa su tako mreže mirovale na poluvremenu.

U drugom dijelu prvi su zaprijetili Zeničani, ali je šut Jazvina otišao daleko preko gola domaćina. U 53. minuti Beganović se u dva navrata požrtvovano bacio i izblokirao udarce igrača Čelika. U 57. minuti Karamtić je oborio Beganovića, a sudija Admir Šehović pokazao na jedanaesterac. Siguran s bijele tačke bio je Vidović čiji je pogodak izazvao erupciju oduševljenja domaćih navijača. U 65. minuti desila se nesvakidašnja situacija kada je glavni sudija meča Admir Šehović povrijedio ruku. On je zbog toga morao napustiti teren, a njega je zamijenio četvrti sudija Adis Mulahasanović. U 70. minuti dobru priliku imao je Zukić, ali je ostalo 1:0. U nastavku nije bilo mnogo uzbuđenja, a domaćini su lagano priveli meč kraju. Sloboda sada ima 14 bodova, dok Čelik ostaje na 12 osvojenih bodova.