Premijer liga BiH: Mladost i Željo u sjajnoj utakmici podijelili bodove

D. Jurišić

Piše: Avaz Sport

23.9.2018

+1

U okviru 10. kola Premijer lige BiH danas su u Doboju kod Kaknja, domaća Mladost i favorizirani Željezničar odigrali neriješeno, a bilo je 2:2.

U sjajnom meču prvi je zaprijetio Željezničar, a udarac Zajmovića brani Velić.

Nova šansa za plave sa Grbavice desila se u 21. minuti kada je nakon kontre Zec šutirao, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Mogla je Mladost kazniti ove promašaje. Atajić je u 23. minuti pogodio stativu.

Najbolju šansu za Želju u prvom poluvremenu imao je Krpić, koji nakon ubačaja Čurjurića glavom šutira, ali brani Velić.

Kada se očekivao kraj prvog dijela Mladost je povela. Lijepu akciju domaćih golom je krunisao Atajić.

U drugom dijelu sjajan fudbal. Nakon pritiska gostiju, koji su mnogo odlučnije krenuli, zasluženo izjednačenje donosi Zec, a asistenciju upisuje Stevanović.

Slavlje gostiju trajalo je samo sedam minuta, jer je već u 64. Mladost vodila 2:1, a sjajan gol postigao je Anđušić.

Igrala se 78. minuta kada Željo ponovo dolazi do izjednačenja. Stevanović opet asistira, a Dacić pogađa za 2:2.

Ostalo je do kraja 2:2. Željo se sada nalazi na diobi prvog mjesta sa Sarajevom sa 21 bodom, dok je Mladost na devetoj poziciji sa 10 poena.