Premijer liga BiH: Furiozno Sarajevo deklasiralo Mladost, Zrinjski nastavio s pobjedama

Lider na tabeli, ekipa Sarajeva nastavila je s odličnim igrama i danas u Doboju kod Kaknja deklasirala domaću Mladost rezultatom 5:0

D. Jurišić

6.10.2018

U okviru nogometne Premijer lige BiH u terminu od 15.30 sati odigrane su četiri utakmice.

Lider na tabeli, ekipa Sarajeva nastavila je s odličnim igrama i danas u Doboju kod Kaknja deklasirala domaću Mladost rezultatom 6:0.

Pitanje pobjednika riješeno je već nakon prvog poluvremena, kada su izabranici Husrefa Musemića imali vodstvo od 4:0.

Prvo je Ahmetović u 23.minuti doveo Sarajevo u vodstvo. Samo sedam kasnije Rahmanović pogađa za 2:0.

Kapiten Velkoski u 36. minuti pogađa za tada visokih 3:0.

Drugo poluvrijeme bilo je klasično odrađivanje posla za goste, ali i pored toga bordo tim je uspio postići tri gola, preko Rahmanovića, Tatara i Velkoskog.

Treba naglasiti da je nakon petog gola Tatara domaća publika nagradila aplauzom gostujuće igrače na sjajnoj igri.

Aktuelni prvaci ekipa Zrinjskog nastavila je da prati u stopu Sarajevo. Plemići su danas savladali GOŠK na gostovanju rezultatom 4:0.

Zrinjski je poveo u 11. minuti autogolom Karamarka. Igrala se 18. minuta kada je Rustemović pogodio za 2:0.

U drugom poluvremenu gosti iz Mostara postigli su još dva gola, a strijelci su bili Jović i Galić u sudijskoj nadoknadi.

Radnik je u Bijeljini savladao Tuzlu City rezultatom 3:1, dok je Sloboda na Tušnju deklasirana od Zvijezde 09, a bilo je 3:0 za gostujući tim.

Na tabeli i dalje vodi Sarajevo sa 30 bodova, dok je Zrinjski drugi sa dva boda manje.