Premijer liga BiH: Željo u derbiju slavio protiv Zrinjskog u Mostaru, pobjede Mladosti i Zvijezde

Piše: Avaz Sport

20.10.2018

+11

U okviru 14. kola nogometne Premijer lige BiH u terminu od 15 sati odigrane su tri utakmice.

Svakako derbi kola odigran je u Mostaru između aktuelnih prvaka ekipe Zrinjskog i Željezničara, a pobjedu su odnijeli "plavi" s Grbavice.

Prvu šansu na stadionu Pod Bijelim brijegom vidjeli smo u 9. minuti, kada udarac Filipovića odlazi pored gola Želje.

U 32. minuti ponovo šansa za Zrinjski, ali udarac Jakovljevića odlazi preko gola. Samo četiri minute kasnije Rustemović ponovo ozbiljno prijeti golu Želje, ali bez promjene.

U drugom poluvremenu šok za domaće. Sjajno je prošao Čurjurić, ubacio, a Krpit nastavio svoju golgetersku seriju i rutinski pogodio za 1:0.

U 76. minuti dobra šansa za Želju, ali udarac Jazvića brani Brkić. Mogao je Željo do još uvjerljivije pobjede, ali šanse Krpića i Jazvića nisu krunisane golovima.

Ovi promašaji mogli su biti kažnjeni u sudijskoj nadoknadi, ali Kjosevski u dva navrata spašava svoj gol.

Ostalo je do kraja 1:0 za Želju.

Tuzla City je na Tušnju poražena od Mladosti DK rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola bio je već u 5. minuti Atajić s bijele tačke.

Zvijezda je u Gradačcu slavila protiv GOŠK-a minimalnim rezultatom 1:0, a pogodio je u 18. minuti Govedarica.