Golijada između Veleža i Mladosti pripala gostima

"Rođeni" narednu utakmicu igraju protiv Sarajeva

Efikasna utakmica u Mostaru. FK Velež

22.1.2019

Danas je u Mostaru odigrana prijateljska utakmica između FK Velež i FK Mladost Doboj Kakanj. Na kraju su uspješniji bili gosti koji su slavili rezultatom 3:4.

Velež preko Mujezinovića i Fajića prijeti sredinom poluvremena, ali bez uspjeha.

Pred kraj poluvremena vidjeli smo tri gola. Prvo su gosti poveli u 41. minuti preko Anđušića, da bi "Rođeni" preko Fajića sa penala, koji je iznudio Mujezinović, poravnali na 1:1 u 43. minuti.

Kada se mislilo da će se na odmor otići sa tim rezultatom, gosti preko Atajića u 45. minuti dolaze do novog gola i vodstva od 2:1.

Gosti su u 67. minuti poveli sa 3:1. Siguran sa penala bio je Sadiković.

"Rođeni" su brzo odgovorili na najbolji mogući način, dva puta precizan je bio Seid Behram. Prvo u 70. minuti nakon slobodnog udarca smanjuje prednost gostiju na 3:2, da bi u 77. minuti bio siguran sa penala, koji je iznudio Cvijanović, te tako poravnao na 3:3.

Ipak, gosti do kraja utakmice dolaze i do novog gola i vodstva od 4:3. Precizan je bio Hrustanović.

Velež novu utakmicu igra u četvrtak, a protivnik je FK Sarajevo.