Fačineti doveo Švicarsku do prve pobjede

Preliminarni turnir fustal reprezentacija za Svjetsko prvenstvo

D.J.

30.1.2019

+5

Danas se u zeničkoj areni "Husejin Smajlović“ igra drugi krug preliminarnih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2020. godine u Litvaniji.

U prvoj utakmici pred nešto više od 50 gledalaca sastale su se reprezentacije Turske i Švicarske, a konačni rezultat glasio je 3:2 (2:2).

Švicarci dolaze do vodstva u 9. minuti utakmice kad je precizan bio Alesandro Fačineti (Alessandro Facchinetti). Muhamed Furkan Ozkan (Muhhamet) izjednačio je rezultat na 1:1 u 12. minuti.

Ipak, radost reprezentativaca Turske kratko je trajala jer već za manje od minutu Fačineti pogađa za 2:1. Malonogometaši turske reprezentacije ponovno dolaze do izjednačenja u 15. minuti, strijelac za 2:2 bio je Muhamed Altunaj (Muhhamed Altunay).

Igrao se 9. minut drugog poluvremena kad je Fačineti postigao het-trik i doveo Švicarsku do vodstva od 3:2.

Reprezentativci Turske nisu uspjeli doći do izjednačenja te nakon jučerašnje pobjede protiv Škotske (4:3) ostaju na tri boda iz dvije utakmice.

U posljednjoj utakmici današnjeg rasporeda naši "Zmajevi“ će drugu pobjedu tražiti protiv reprezentacije Škotske.

Utakmica počinje u 20 sati, uz direktan prijenos na CityTV kanalu i YouTube kanalu Nogometnog saveza BiH.