Utakmica je bila zatvorenog tipa, bez publike

D. J.

10.2.2019

Detalji sa utakmice - Avaz
+3

Nogometaši zeničkog Čelika su danas na svom stadionu odigrali kontrolnu utakmicu s federalnim ligašem, ekipom Novog Travnika.

Nogometaši Čelika u 4. minuti preko novajlije Ljubiše Pecelja dolaze do kornera, ali ubačaj Fenana Salčinovića čiste bekovi Novog Travnika. Igrala se 20. minuta kad su igrači gostiju stvorili prvu priliku, ali nakon šuta lopta se od stative odbija u gol aut.

U narednom napadu nogometaši Čelika dolaze do vodstva. S desne strane je odlično ubacio Dušan Hodžić, a Anel Dedić precizno šutira sa 10 metara i pogađa za 1:0. Igrala se 26. minuta kad su kombinirali Dedić i Ševko Okić, čiji šut golman izbija u korner.

Nakon ubačaja Salčinovića najviši u skoku bio je Vedran Vrhovac i glavom pogodio gornji lijevi ugao gola za 2:0.

Zeničani su i u drugom dijelu nastavili s pritiskom, ali se rezultat nije mijenjao do 76. minute. Dedić je sjajno pronašao Harisa Dilavera, koji pogađa za konačnih 3:0.

Za Čelik su nastupili: Pavlović, Hodžić, Vrhovac, Miletić, Pecelj, Jamak, Grahovac, Okić, Salčinović i Jurina.

S klupe ih je vodio Adnan Ornek i njegovi pomoćnici Bakir Šerbo i Asim Hrnjić. Kasnije su u igru ušli Lelić, Livaja, Dilaver, Baban, Vardo, Blažević, Marković, Alispahić i Volotinen.

Utakmica se igrala s novim "Selecta" loptama, na koje su igrači obje ekipe imali dosta primjedbi.